Festival ruského filmu v Praze

Světová premiéra filmu Kóma otevřela 19. listopadu v pražském Cinema City Slovanský dům festival ruských filmů Flash Film Festival. Do 25. listopadu Flash Film Festival nabídl téměř tři desítky snímků z aktuální ruské tvorby. Někteří naši studenti se zúčastnili této akce, jako dobrovolníci.

Peristaia Alina, К6

Večer jsme šli s kamarádem na procházku. Hodně mluvili o Praze, kultuře, politice, univerzitě. Řekla jsem mu, že se mi moc líbí filmy a pak řekl něco o ruském filmovém festivalu, který musel být v příští týden. To bylo pro mě moc zajímavé.
Když už jsem byla doma, hned jsem se podívala na internet, ale nic tam nenašla. Paradoxně, když jsem se podívala na společný chat Krystala tak tam byl inzerát.

Upřímně řečeno, neměla jsem slov! V inzerátu bylo napsáno, že hledají dobrovolníky pro festival. Momentálně jsem napsala sms na Whatsap. Odpověď přišla velmi rychle a to znamená, že od té chvíle jsem dobrovolník. Mimo jiné, pozvala jsem kamarádek.
Kancelář byla vedle Staroměstského náměstí. Měli jsme 3-4 schůzky. Mluvili jsme společně, co museli dělat, kdo a jak mohl pomoct. V skutečnosti bylo to moc zábavné a zajímavé. Režiséři festivalu (Armen a Igor) byli velmi zdvořilí. Taky jsme měli “firemní benefity”, mohli jsme jíst v restauraci “V KOLKOVNĚ” zdarma celý týden.


První den byl vzrušení. Festival byl v Slovanském domě na Můstku. Měli jsme speciální bílá trička, zlaté šátky a ID-kartičky. Někdo se musel setkat s hosty na letišti, někdo musel být jako průvodce, někdo musel být hostujícím manažerem nebo prostě musel pomáhat na festivalu atd.


Film, který začíná festival, byl “Kóma”. Bylo tam hodně lidí. Na premiéře byl režisér Nikita Argumov, producent Sarik Adresaňan, hlavní herec Rinal Muchamatov atd. Podle mého názoru, bylo to fantastické. Po filmu jsme jeli s hvězdami na afterparty v restauraci. Tam jsme mluvili, jedli, tančili.


Denně jsem pomáhala a taky jsem se mohla dívat na filmy. Každý den bylo mnoho ruských hvězd, například: Michail Galustian, Lukeria Ilyašenko, Aleksej Čadov atd. taky na festivalu byli velvyslanec Ruské federaci a velvyslanec Arměnii.
Festival byl zakončen premiérou filmu “Avanpost”, navíc byla afterparty.


Podle mého názoru, ten festival ruského kina byl kvalitní a taky byla to zajímavá zkušenost pro mě. Teď v telefonu nemám místa, protože jsem udělala mnoho fotek a video, ale jsem šťastná.

Roman Filipev, K3

Byl jsem na ruském filmovém festivalu. Od úterý minulý týden do pondělí jsem měl každodenní mítink ve slovanském domě, kde jsem pomáhal s organizací.

Doprovázel jsem hosty a vyplnil jsem vstupenky na promítání filmu v hale. Fotografoval jsem se s herci a herečkami, s režiséry a producenty. Díval jsem se na filmy každý den, někdy dvakrát nebo třikrát. Také jsem se setkal a mluvil jsem s hodně zajímavými lidmi.

Byl to velmi dobrý moment v mém životě, protože jsem žil v malém městě v Rusku a neměl jsem příležitost zúčastnit se události na takové vysoké úrovni.

A mám také fotku s herečkou Lilian Malkinou, která hrála tetu Tamaru, babičku Kolji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *