Kampa – romantika v centru Prahy

Marie Shanaeva, studentka semináře Umělecké památky Prahy, vás seznámí s dalším velmi romantickým místem v centru Prahy.

Chci vám vyprávět o své procházce ostrovem Kampa. Byla jsem tam dvakrát a věřím, že to místo může být velmi odlišné v závislosti na počasí. Poprvé bylo počasí zamračené, foukal silný vítr a byla velká zima. V takovém počasí vypadá Kampa ponuré, ale myslím, že je vhodná doba pro natáčení dramatických filmů.

Když jsem byla na Kampě podruhé, bylo velmi slunečné počasí, procházelo se tam hodně lidí se psy a dětmi, bylo tam hodně cyklistů. Ještě jsem potkala muže v obleku Vodníka.

Existuje mnoho možností, jak se dostat na ostrov veřejnou dopravou, ale já jsem se rozhodla jít pěšky, protože moje procházka do centra je vždy velmi krásná.

Moje cesta na Kampu vedla mezi francouzskou ambasádou a zdí Johna Lennona. Na zdi Johna Lennona se neustále objevují nové kresby. Nyní má mnoho aktuálních nápisů na téma koronaviru.

Francouzská ambasáda je také docela zajímavá.

Kampu s „kontinentem“ spojuje Most zamilovaných, kolem kterého se nachází nádherné vodní kolo a mlýn Huť, který vypadá děsivě ve tmě z Karlova mostu.

Na pravé straně je dům malíře Jiřího Trnky.

Když jsem šla trochu dál, uviděla jsem Werichovu vilu. Její stavba je chráněna jako kulturní památka.

Během své procházky po ostrově jsem také viděla spoustu zajímavých věcí.

Zvláště se mi líbila díla současného umění v blízkosti Muzea Kampa. V běžné době se v muzeu konají výstavy slavných umělců.

Také z ostrova je strašně krásný výhled na Karlův most a druhý břeh Vltavy.

Doporučila bych, aby se po Kampě procházel každý, kdo někdy navštíví Prahu. Podle mě to je velmi romantické a krásné místo, o kterém ví málo turistů.

1 thought on “Kampa – romantika v centru Prahy

  1. Спасибо, очень познавательно! Обязательно посетим это место, если суждено будет оказаться в Праге.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.