Návštěva Národního muzea

Text – Zdena Malá, foto – Jana Borková

Nepřehlédnutelná budova Národního muzea byla od roku 2011 zavřená kvůli rekonstrukci. Slavnostně byla znovu otevřena v říjnu u příležitosti oslav 100 let od vzniku Československa a 200 let od založení Národního muzea. Díky rekonstrukci se výstavní prostor rozšířil o 30%. Cena rekonstrukce byla 1.636.365.865 korun. Změna je viditelná už zvenčí.

V pátek 26.4. 2019 se 20 studentů Krystalu vypravilo na prohlídku interiéru Národního Muzea. Vstupní schodiště je opravdu monumentální, stejně tak Panteon, který připomíná významné české vědce a vědkyně.

Zatím nejsou zpět mineralogické, zoologické, archeologické a další sbírky. Je ale možné navštívit zajímavou výstavu ke stému výročí vzniku Československa. Kromě předmětů denní potřeby, zajímavých fotografií, audiovizuálních materiálů a interaktivních prvků je možné vidět originály významných dokumentů, jako je Pittsburská dohoda, Mnichovská dohoda, Charta 77, Ústava České republiky a další.

Pro školní skupiny jsou připravené pracovní listy podle věku.

Příjemné je také vstupné, jen 40,- korun. Studentské vstupné s ISICem je 170 korun a plné vstupné 250 korun.

Prohlídka Národního muzea byla poslední exkurze v akademickém roce 2018 – 2019. Dále studenty čekají už jen závěrečné a přijímací zkoušky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.