Francouzští impresionisté v Praze

Diana Alchaeva, K7

V pátek 4 října jsem byla na moc zajímavé výstavě “Francouzský impresionismus”. Šla jsem na výstavu, protože zajímá mě umění. Když jsem bydlela v Rusku, často jsem chodila na různé výstavy.

Exkurze byla organizována školou, proto tam taky byli moji spolužáci a učitelky.

Odpoledne jsme spolu jeli metrem od Krystalu do Národní galerie. Národní galerie má několik výstavních prostorů. Byli jsme v Paláci Kinských, to je blízko stanice Staroměstská. Vstup na exkurze stál 80 korun. Obvykle stojí víc, ale měli jsme studentskou slevu.

Průvodkyně mluvila česky, ale mluvila pro nás pomalu, proto jsme všichni rozuměli. Průvodkyně ukázala obrazy různých umělců, mluvila o typických technikách a barvách. Hlavní téma impresionistických obrazů je krajina a příroda. Velmi často impresionisti malovali taky moderní město a společenský život.

Zastoupení byli Claude Monet, Edgar Degas, Auguste Renoir, Camille Pissarro, Édouard Manet a další. Taky byli tam obrazy postimpresionistů Paula Cézanna a Paula Gauguina.

Zajímají mě obrazy Camilla Pissarro. Líbil se mi obraz “Zahradní koutek v Éragny”, na kterém je malířův dům v létě. Obraz ukazuje zelenou zahradu, ve které dívka čte knihu. V obrazu je slunce a je krásné počasí. Obraz je teplý a klidný.

Mohli jsme také tvořit jako impresionisty. V galerii byl speciální stánek, kde jsme mohli vytvořit ve stylu impresionismu. Mohli jsme nalepovat samolepky a něco namalovat nebo napsat. Hodně nás to bavilo.

Nelíbilo se mi, že bylo tam hodně lidí, a proto jsem se nemohla dívat na obrazy dlouho.

Líbila se mi výstava a ten směr v umění, a chci se později podívat na další obrazy impresionistů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *