Výlet do Plzně

Začínáme poznávat univerzitní města České republiky. Tentokrát jsme zavítali do Plzně. Studenti se zúčastnili dne otevřených dveří na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara a filozofické fakultě. Stihli také poznat krásy města Plzeň.

Anastasia Pirkova, K1

V pátek v rámci exkurzi jsme jeli do hezkého města Plzeň. Odjížděli jsme v 8:30 ráno, takže jsem si před tím musela dát kávu (hodně kávy). Na cestě jsme mluvily s kamarádkami a hodně jsme se smály. Takže ten čas na cestě nám rychle utekl.

Zaprvé jsme přijeli na uměleckou fakultu plzeňské univerzity. Myslela jsem, že o tom nebudu vůbec mít zájem, ale hodinka v atmosféře umělců a už jsem chtěla malovat nebo vytvořit nějakou sochu. Na umělecké fakultě jsem se cítila jako na jiné planetě – planetě krásy a inspirace.

Po malé prohlídce umělecké fakulty jsme jeli na filozofickou fakultu a s námi mluvil velmi příjemný děkan této fakulty a popovídal nám o tom, co můžeme studovat a co musíme udělat, abysme se mohli učit na plzeňské univerzitě.

Když prezentace na univerzitě skončila, šli jsme do centra města a tam jsem se konečně setkala se svou kamarádkou z Ukrajiny, se kterou jsme se učili češtinu v Kyjevě několik let. Měly jsme s ní procházku městem. Zaprvé jsme šly do Katedrály svatého Bartoloměje, nahoru, abysme se podívaly na Plzeň z věží. Bylo to moc pěkné a užily jsme si každou chvilku (kromě deseti minut nahoru). Potom jsme šly na poštu a tam jsem si koupila pohlednice pro své kamarády a rodinu. Pak jsme šly do divadla a udělaly jsme hodně krásných fotek vedle něho. Vedle divadla je taky krásný výhled na synagogu a centr města, takže jsme tam trochu zůstaly.

Plzeň je malá, ale už jsme po krátké prohlídce byly hladoví, a proto jsme šly do mekáče, vzaly jsme jídlo (na hezkou restauraci jsme už neměly čas), moje kamarádka mě doprovodila k autobusu a jeli jsme domů.

Moc se mi líbil ten výlet do Plzni a ráda bych to udělala ještě jednou.

Anton Zhitkov, K7

Minulý pátek jsem jezdil s skupinou do Plzně. Na cestě jsme viděli mnoho vesnic a krásnou českou přírodu. Nejprve jsme navštívili univerzitu umění, kde jsme mohli vidět práci studentů a spoustu zajímavých věcí. Pak jsme byli na Filozofické fakultě. V Plzni po oficiální části mohl chodit po městě. Vylezli jsme na vrchol kostela svatého Jakuba a odtud bylo vidět celé město. Pak jsme se dostali do synagogy, a pak do památníku na počest amerických vojáků, kteří osvobodili město během Druhé Světové Války. Podzimní město bylo velmi krásné, udělali jsme spoustu fotografií. Po návštěvě památníku jsme se dostali do parku a pak jsme šli do místní knihovny. Po knihovně se dostali do kavárny, kde se obědvali. Pak se shromáždili celou skupinou a jeli zpět do Prahy. Byla to velmi zajímavá exkurze.

Diana Alcheva, K7

V pátek 25. října jsme jeli na výlet do Plzně. Výlet byl organizován školou, aby studenti mohli navštěvovat Západočeskou univerzitu. Část studentů šlo na den otevřených dveří na Fakultu designu a umění, další část navštívila filozofickou fakultu.

Výlet začal brzy ráno, odjeli jsme autobusem z Krystalu v 8:30. Jeli jsme do Plzně asi hodinu.

Nejprve jsme šli na fakultu designu a umění. Mohli jsme vidět, jak studenti pracují. Atmosféra na fakultě napomáhá tvorbě. Všude vystavovali nejlepší díla studentů – obrazy, sochy, makety, ilustrované knihy a plakáty. Pak někteří studenti zůstali, aby ukázali svou práci učitelům, a jsme šli na Filozofickou fakultu.

Filozofická fakulta se nachází v centru města. Podívali jsme se na prezentaci a poslouchali jsme o možnostech vstupu na univerzitu. Trvalo to asi 30 minut. Pak jsme měli 2 hodiny na procházku a prohlídku města.

Protože jsme měli hlad, první věc, kterou jsme udělali, bylo jít do kavárny. Už po obědu jsme šli na procházku do centra Plzně.

V centru města je krásná architektura. Šli jsme do tichého a hezkého parku, kde v malém rybníku blízko restaurace plavaly velké ryby. Moji kamarádi a já jsme se smáli, že se tato ryba brzy stane steakem.

Myslím, že cesta byla zajímavá, ráda jsem navštívila nové české město.

Foto – Oxana Kravcheno a Diana Alcheva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *