Setkání absolventů očima učitelů

PhDr. Zdena Malá, ředitelka střediska

Bylo to na podzim 2014. Byla jsem pozvaná do kavárny Slavia na setkání s bývalou třídou H1 paní Jany Hupákové. To byla třída z našeho prvního ročníku 2010 – 2011. Nezapomenutelná třída, nezapomenutelný rok. Bylo pěkné si s nimi popovídat a dozvědět se, jak se jim daří. A pak přišel nápad – mohli bychom se takto setkávat každý rok i s jinými třídami a jinými ročníky. A tak vznikla nová tradice – Setkání absolventů Krystalu. První se uskutečnilo hned v prosinci 2014. Přesněji 12.12.2014. A od té doby každý rok.

Většinou chodí absolventi posledního ročníku, ale máme své věrné ze všech tříd existence Krystalu. Občas se objeví i nějaké děti – častěji lektorek, ale už nám ukazují děti i naši bývalí studenti.

Je pro nás důležité vědět, že naše práce něco přináší. A když vidíme mladé muže a ženy, kteří tu studují, nebo už dostudovali a pracují, mají své české okolí, někdy i rodiny, jsou tu spokojení, mluví dobře česky, vyprávějí o svých úspěších, pak cítíme takové malé zadostiučinění. Ta naše práce není marná :-)

Mgr. Daniel Křivánek

Jako každý rok jsme se sešli s našimi absolventy v tradičním prostředí restaurace ve středisku Krystal. V tomto roce to byli především studenti 1. a 2. ročníku, tedy naši absolventi z let 2018 – 2019 a 2017 – 2018. V tomto roce se poprvé nedostavili naši starší absolventi politologických oborů, to je škoda, ale doufáme, že je opět uvidíme.

Se studenty jsme si popovídali, seznámili jsme absolventy z různých ročníků, což pomáhá hlavně studentům prvních ročníků. Studenti prvních ročníků se dozví důležité informace o předmětech, které je čekají, o vyučujících jednotlivých předmětů, ale i informace o obsahu volitelných předmětů. Domluvili jsme zde i návštěvu absolventů v hodinách, aby seznámili se svými zkušenostmi z přijímacích zkoušek a studia naše současné studenty. Je to milá tradice, která nám pomáhá udržovat styky s našimi absolventy. Děkujeme absolventům, že nás navštívili a přejeme jim hodně úspěchů při náročném studiu na fakultách.

Hana Lajtkepová, hospodářka

Práce se studenty na Krystalu mne nesmírně bavila. Nicméně život mi připravil změnu, díky které nyní pracuji v jiném oboru, proto jsem s nadšením přivítala možnost setkat se zase se „svými dětmi“.

Setkání absolventů – to byl večer plný úžasných setkání a srdečných rozhovorů. Bohužel ty čtyři hodiny, které jsem zde strávila, byly příliš krátké. Doufám, že na příštím setkání se zase všichni potkáme minimálně ve stejné sestavě a budu moc ráda, když přijdou i ti, kteří tentokrát nedorazili. Velké díky všem.

Mgr. Jana Borková

Už je zase listopad, tak nezapomenout poslat pozvánky svým absolventům… 22.11 se tradičně sekáváme v restauraci hotelu  Krystal. Nejvíc absolventů přichází z loňského roku, aby mi pověděli první dojmy ze studia na fakultách.

Katya už pracuje, mluví o práci i komunikaci s kolegou Slovákem. Mám radost, že jsou všichni pořád kamarádi, kteří spolu jdou třeba na pivo… Hudebník Saša hraje na konzervatoři, studuje teorii a je spokojený, hudba je jeho život… Samozřejmě přicházejí i absolventi z dřívějška, moc ráda všechny vidím… A jako každý rok, ještě nikdy nevynechala ani umělkyně Nonna z Plzně!

Mgr. Dominika Doležalová

Na srazu absolventů mě nejvíce překvapilo, jak se mí studenti za několik málo měsíců posunuli zase o kousek dál, a to nejenom v češtině, ale celkově v životě v České republice. Jejich největší starostí už dávno není jenom nezaspat budík nebo napsat dobře měsíční test.

Nejvíce mě ale potěšilo, že jsou pořád stejně nadšení, zvědaví a upovídaní, proto o zajímavé příběhy a veselé historky nebyla nouze. Budu se těšit na další setkání, až se spolu zase zasmějeme u jednoho stolu.

Mgr. Veronika Ligačová

SETKÁNÍ ABSOLVENTŮ je odpovědí na otázku, jestli naše práce má smysl.

Setkání absolventů ukazuje, že vaše snaha stála za to.

Setkání absolventů – emoce!

Má. FDU ZČU – FF UK – VŠE

Trocha sentimentu. Velká radost. Respekt k tomu, co jste dokázaly.

VDĚČNOST – Děkuju, Marino! Děkuju, Káťo! Děkuju, Nasťo!

Tereza Litomyšská, M.A.

Jako už po několikáté proběhlo milé  setkání s absolventy. Sešli jsme se na Krystalu v moc příjemné atmosféře a dozvěděli jsme se novinky a první dojmy z univerzit od našich studentů z minulého roku. Ale moc pěkné je, že také pravidelně přichází i někteří studenti po několika letech studia či po absolvování bakalářského studia a vyprávějí nám o státnicích a dalších nejenom studijních plánech. A to je krásný pocit.

Fotografie – Oxana Kravchenko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.