DOX – centrum současného umění

Bessarab Ilja, K2

V pátek 21. února jsem šel do soukromé galerie DOX, která se nachází v Praze 7 vedle stanici Nádraží Holešovice. Jel jsem tam metrem a pak dvě stanice tramvají.

V ten den v DOX vystavovaly několik velmi zajímavých umělců – Jiří David, Petr Sís společně s Michaelou Šilpochovou, Leoše Válkou a Ivanou Brádkovou i česko-polská skupina malířů. Nejvíc se mi líbila výstava Petra Sísa „O létání a jiných snech“. To jsou ilustrace ke knihám pana Sísa, protože když jsem je prohlížel měl jsem pocit, že jsem část těch obrazů. Nejzajímavější se pro mě stály ilustrace ke knize „Tři zlaté klíče“, kde kočka jakoby jde z prvního obrázku v druhý.

Obdivuji různé vzducholodě, proto jsem měl velkou radost z toho, že DOX má svou i když není opravdová. Uvnitř té vzducholodě je opravdu moc hezký, mám z ní úžasnou fotku. Ale nelíbilo se mí, že vejit do ní můžete jen z ulice. Kvůli tomu jsem se musel vrátit pro kabát. Nevím, kolik stojí vstupenky bez slevy, protože jel jsem se skupinou lidi a stály jen 40 kč.

Alena Petrova, K4

V jeden den se mi podařilo jít do galerie DOX, miluji současné umění, takže jsem tam bez váhání šla. Výstava Petera Sisa se mi opravdu líbila, každá z jeho koláží byla zvláštní, na tyhle malby se můžete podívat po dlouhou dobu, protože všechny detaily byly malé a zajímavé. Několikrát jsem se také ztratila a v galerii to není neobvyklé. Další velmi zajímavá výstava, exhibicionismus, zobrazující staré ženy v jasných barvách. Stále stoupám na vrchol, viděla jsem instalaci nového náměstí v Olomouci, které vynalezl absolvent ČVUT.

Podařilo se nám také vylézt na vzducholoď, která nabízí nádherný výhled na okolní domy. Uvnitř vzducholodi není nic, ale myslím, že v létě se tam něco zajímavého děje. Stále jsem nemohla projít kavárnu v této galerii, překvapivě ceny nebyly vysoké. Bylo zajímavé sedět a dívat se na lidi kolem, kteří navštíví tuto galerii.

Peristaia Alina, K6

21.února jsme byli v centrumě současného umění (DOX).
Uslyšela jsem, že o DOXu mluvili holky v kuchyni. Hned jsem se podívala na internetové stránce na obrázky. Upřímně řečeno, poprvé jenom co jsem se mi líbilo, tak to je vzducholod’.


Muzeum není blízko, když jsme jeli spolu tak jsme potřebovali přestupovat s linky A na linku C a pak jsme jeli tramvaji.( to není komfortně)
Cena vstupenky do DOXu pro nás byla 40 Kč, protože jsme měli slevu, ale obyčejná vstupenka pro dospělí stojí 210 Kč. Tak to je super bonus jít na exkurzi s UJOPem.

Když jsme byli uvnitř tak jsme měli svobodu a měli jsme možnost jít, kde jsme chtěli.
První výstava byla Petra Sísa :”O létání o jiných snech”. Všechny obrázky znamenalo svobodu. Aby jste rozuměli, co Petr Sís chtěl říct, musíte znát a rozumět historii Čechů. Moc se mi to líbilo, protože jsem mohla cítit srdce Čechů.


Druhá výstava byla Jiří Davida ”jsem tady”. Pro mě bylo trochu komplikované rozumět, co konkrétně chtěl říct autor, ale obrázky byli moc emocionální a temperamentní.


Taky jsem se dívala na vzducholoď a udělala jsem mnoho foto. Na ulici vedle vzducholodě byla výstava Aleša Hnízdila: “Genetický kód vědomí”
Potom jsem měla hlad a v muzeu byla kavárna, tak jsem koupila sendvič, ale pozor! Ceny v kavárně jsou vyšší než obvykle.
Po prohlídce jsem se setkala s kamarády v knihkupectví a koupili jsme pohlednice pro rodinu.
Moc mi se to líbilo.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.