Vánoční rozloučení

OFF-LINE SKUPINY

Poslední školní den roku 2020 na středisku Praha jsme si zpříjemnili povídáním o Vánocích, vánočními tradicemi a rozdáváním dárečků.
Последний учебный день 2020 года в нашем центре Прага мы провели в беседах о Рождестве, традиционных гаданиях и, конечно, дарили подарки.

Paní Tereza povídá o své třídě: Na vánoční lekci jsme se v K1 věnovali tradicím: chutnali jsme cukroví a vánočku, pálili jsme františka, pouštěli lodičky… Olovo jsme neměli, tak jsme „odlévali“ vosk :) Ale největší drama bylo s krájením jablíčka! – Dopadlo to dobře, byly hvězdičky!
Пани Тереза рассказывает о рождественских посиделках в своем классе: „Рождественскую лекцию в К1 мы посвятили рождественским традициям: лакомились выпечкой, жгли ладан, запускали лодочки… Олова у нас не было, поэтому мы лили воск :) Самым драматичным моментом стало разрезание яблок, но все закончилось хорошо, мы увидели звездочки!“

V K2 studenti mistrně zdobili perníčky:
В К2 студенты мастерски украшали пряники:

Vánoční atmosféra ve skupině K3:
Рождественская атмосфера царила и в К3:

Dárky a prskávky ve skupině K7:
Подарки и бенгальские огни в группе К7:

Veselé posezení ve skupině H1:
Веселое чаепитие в группе H1:

Duch Vánoc ve skupině H2:
Дух Рождества в группе H2:

Vánoční slovní zásoba ve skupině H3 – víte, čím se líší hračkárna od hračkářství?
Рождественская лексика в группе H3 – знаете, чем отличается hračkárna от hračkářství?

ON-LINE

Studenti z K6 vytvořili krásné videopřání svým učtitelům:

Skupina K5

Skupina K4

A pak se sešel i učitelský sbor. Díky on-line technologiím ani nemuseli jsme nikam chodit. :)