Vyšehrad

Studenti uměleckého programu absolvovali vzhledem k nouzovému stavu v ČR bohužel zase individuálně nebo po dvojicích další exkurzi, tentokrát na starobylý Vyšehrad. Co tam viděli a jak se jim na Vyšehradě líbilo, popisuje studentka Yekaterina Druz.

Vyšehrad je jedno z nejlepších míst pro procházku. Má několik známých památek a samozřejmě velmi krásné výhledy na Prahu.

Vyšehrad byl postaven v X. století a je prvním centrem Českého státu. U vchodu na Vyšehrad vás přivítají netradiční brány.

První významná památka je rotunda sv. Martina. To je jedna z nejstarších staveb Vyšehradu. Rotunda je postavěna v klasickém románském stylu.

Druhá památka je bazilika sv. Petra a Pavla. To je velmi hezká a významná církevní a kulturní památka v novogotickém stylu.

Jižně od kostela Petra a Pavla můžete najít Myslbekovy sochy původně z Palackého mostu.  Jsou to velmi hezké a neobvyklé sochy. Vedle soch jsou lavičky, na kterých můžete posedět a podívat se na tyto sochy.

Vedle baziliky najdeme nejstarší a nejzajímavější hřbitov v Praze. Jsou zde pohřbeni významní představitelé českého národa – slavní umělci, spisovatelé atd. Například: Karel Čapek, malíř Alfons Mucha, spisovatelka Božena Němcová.
V centru hřbitova najdete hrobku Slavín.

Nejvíc se mi líbil hřbitov. Můžete tam chodit velmi dlouho a dívat se na hrobky slavných lidí, na některých hrobkách si můžete přečíst i krátký příběh o jejich životě. Také se mi moc líbila bazilika Petra a Pavla. Když jsem tam byla, v pět začaly zvonit zvony. Bylo to velmi romantické a krásné.

Velmi vám doporučuji navštívit Vyšehrad, abyste mohli mít zajímavý víkend.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *