Semifinále soutěže prezentace

Po krásné dvoudenní soutěži v prezentacích na středisku Krystal a Hostivař bylo nutné vybrat tři postupující do mezinárodního kola soutěže za naše společné středisko přípravka Praha.

Do tohoto finále postoupilo celkem osm soutěžících, čtyři z Krystalu a čtyři z Hostivaře. V úterý 13.4. v 10 hodin se všichni studenti i učitelé připojili do MS Teams do týmu Studijní , ve kterém se soutěž konala, a všech 120 diváků fandilo svým favoritům.

Každý soutěžící měl opět deset minut na svou prezentaci, po ní následovala jedna otázka z publika a dvě otázky z poroty, ve které zasedla Lucie Farmačková (ředitelka střediska Praha), Zdeňka Malá (vedoucí přípravných programů) a Oxana Kravchenko (marketing). Příspěvky byly zábavné a zajímavé, otázek bylo někdy i víc než tři, povídat si by bylo možné dlouho, ale čas byl neúprosný, soutěž musela být ukončena do 12 hodin.

Na závěr všichni studenti i učitelé hlasovali o vítězi divácké soutěže. Jednoznačně vyhrál Kokoro Yamaguchi s vtipnou prezentací Pošahané japonské zvyky.

Porota pak vybírala 3 postupující do mezinárodního kola prezentací, které bude 6.5. Jsou to

Artem Akinfeev – Fotografie

Artur Sultanov – Globální oteplování

Maksim Klishevich – Čeští influenceři

A jako náhradník Kokoro Yamaguchi (Pošahané japonské zvyky)

Překladatelská soutěž

Jen o dva dny později, tedy ve čtvrtek 15.4, se konala překladatelská soutěž. Přihlásilo se devět zájemců a bojovali o postup do finále – mezinárodní soutěže, kterou pořádá středisko ÚJOPu Voršilská.

Studenti dostali výchozí text podle výběru v ruské nebo anglické verzi, měli 3 hodiny čas na jeho překlad do češtiny. Tříčlenná porota vybrala tyto postupující: Nikita Salmin, Dmitrii Samsonov, Daria Kubritskaia. Jejich práce byly odeslány do finále, o tom, jak dopadli, se dozvědí 7.5.2021.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.