Soutěž v prezentacích – jaro 2022

K oblíbeným tradicím přípravky Praha patří jarní soutěž v prezentacích.
Studenti se učí prezentovat v češtině v rámci výuky češtiny, mají různé projekty, kdy se musí sami naučit něco o Praze, jít na zadaná místa, vyfotografovat je a připravit prezentaci. (např. Pražské parky, Pražské věže a podobně).
Na soutěž v prezentacích si sami vybírají své téma, často je to něco z oboru, který chtějí dále studovat. Probíhají třídní nominace, někdy i třídní soutěže.

Letos se rozhodlo soutěžit 13 prezentujících ze 7 tříd. A třídy přišly své zástupce podpořit. Soutěž se konala 12.4,. ve velké učebně na středisku Krystal. Odborná porota ve složení Petra Landergott (vedoucí střediska Praha), Petra Jirásková (vedoucí Metodického a oborného centra) a Zdena Malá (metodička přípravky Praha) vybírala čtyři nejlepší prezentace, které postupují do dalšího kola.

This image has an empty alt attribute; its file name is DSC02935-1024x683.jpg

Hodnotila obsah a formu prezentace, úroveň češtiny, způsob přednesu a kontakt s publikem. Paralelně probíhala divácká soutěž, každý student nebo učitel napsal na lístek číslo vybrané prezentace.

Soutěžící měli na prezentaci maximálně 10 minut, pokud by čas nestačil, byli by přerušení, ale všichni se do časového limitu vešli. Po prezentaci dostali 2-3 otázky od publika nebo diváků. Reakce na ně byla samozřejmě součást hodnocení. Diváci své soutěžící nadšeně podporovali potleskem, atmosféra byla opravdu moc milá.

This image has an empty alt attribute; its file name is DSC02987-1024x683.jpg

A jaké jsou výsledky soutěže?
V divácké soutěži vyhrály tyto prezentace:

HN1 Viet Anh Nguyen Vodní loutkové divadlo

H1 Serghei Glinca Moldavská vína

H2 Dušan Dubajić Nakládání s radioaktivními odpady v ČR

Do dalšího kola podle odborné poroty postupují:

K1 Valeriia Abramova Úchvatný svět naší paměti: zajímavosti a způsoby učení.

HN1 Danqi Kuang Pěstování sukulentů

H2 Dušan Dubajić Nakládání s radioaktivními odpady v ČR

K5 David Shukhman Největší chyba v historii architektury

Finální kolo soutěže bude 12. a 13. května, je to vlastně 7. ročník Mezinárodní studentské soutěže – https://ujop.cuni.cz/aktuality/detail/783-mezinarodni-konference-zahranicnich-studentu-cestiny-prihlasit-se-muzete-do-19-4-2022, kterou pořádá ÚJOP UK ve spolupráci se Zastoupením Evropské kanceláře v ČR.