Exkurze – Národní knihovna

V dubnu se studenti přípravných kurzů na středisku Praha podívali do Národní knihovny, která sídlí ve starobylém Karolinu. Pracovnice Národní knihovny jim v češtině udělala asi hodinovou prohlídku. Vysvětlila jim, co všechno jim – budoucím studentům vysokých škol – může knihovna nabídnout, jak si budou knihy objednávat a kde je budou případně studovat. Studenty samozřejmě nejvíc okouzlila nádherná historická studovna.

Studenti K3 píšou:

Šli jsme do Klementina se skupinou. To místo je v centru města, cítila jsem se tam jako v době před 100 lety, kdy všechno bylo jinak. Ticho, klid, krásná výzdoba, mnoho a mnoho starých knih.


Hodně se mi líbila naše průvodkyně, byla velmi zdvořilá a rozuměla jsem všechno, co říkala😊


Klementinum bylo krásné místo, líbila se mi tam atmosféra. Mám ráda klid a ticho, a proto jsem velmi obdivovala to místo – jak tam lidi sedí a v tichu studují a pracují. Bála jsem se tam i chodit, abych pro ně nedělala hluk.


Myslela jsem si, že v Klementinu bude nuda, ale byla jsem velmi překvapená, jak je ta budova krásná a jaké nabízí možnosti.


Prostor Klementina byl nádherný, hodně sálů, dlouhé a světlé chodby s obrazy, mnoho studoven. Moc se mi líbilo, že jsme mohli vidět moc velkou kartotéku a hledat na malých kartičkách.


Z chodby jsme viděli venku místo s fontánou, byly tam lavičky a mnoho rostliny. Bylo to moc krásné a v létě to musí být ještě krásnější.


Moc se mi líbilo, že jsme tam mohli hledat a najít knihy v ruštině a ukrajinštině.
Nejkrásnější byl poslední sál – studovna, kde dřív byla jídelna. Byly tam obrovská kamna, kde topili dřív dřevem, jak nám ukázala průvodkyně. Lidé se tam soustředili na studium, když jsme to prohlíželi, Byly tam krásné obrazy, starý nábytek a historická atmosféra. Na dveřích bylo napsáno Bůh všechno vidí a Bůh všechno slyší.


Jsem ráda, že jsem dostala možnost Klementinum navštívit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.